Rainbow Factory 5.část

8. dubna 2015 v 17:45 | Eyeless Jackie |  Rainbow Factory
V Rainbow Factory, odkud se žádná duše nedostane živá…
,, Scootaloo. Vstávej. Vstaň, teď, rychle, Scootaloo. Probuď se! Probuď se!" Scootaloo zavrtěla hlavou, krátce přemýšlel o tom, kde je a co se děje. V mžiku byla na nohou a na vše si vzpomněla. Aurora s ní zatřásla a snažila se nerozbrečet. Blížili se k nim dva strážní s tasery.
,, Scootaloo! Jdou si pro nás! Co budeme dělat?"
Scootaloo hledala jakýkoliv otvor. Všechny dveře byly zablokovány, s jedinou výjimkou. Na lešení. Strážní se k nim začaly pomalu přibližovat. Strach byl jejich nástrojem. Scootaloo se otočila a podívala se na východ.
Byl tam jen jeden, uvědomila si.
,, Mám plán." Zašeptala Aurora.
,, Jaký?"
,, Vyčisti, létej, přistaň, dokonči." Přikývla Aurora chápavě.
Poté to ještě hlasitěji zopakovala, aby to slyšeli i ostatní poníci.
,, Jasně, vyčisti, létej, přistaň, dokonči. Mám to."
,, Jedna," začala Scootaloo počítat.
,, Dva," zapištěla Aurora, když couval ke Scootaloo. Strážní od nich byli jenom na pár kroků.
,, Tři!" vykřikli všichni najednou a vznesli se do vzduchu.
Strážní zalapali po dechu, byli zatení, nevěděli, kam jít a co dělat. Byl tu příliš velký zmatek. Několik rychlejších strážných se vzneslo a pár pegasů paralyzovalo taserem.
,, Krok číslo jedna" křičel Scootaloo.
,, VYČISTIT!" s jejím vedením se pegasové zaměřili na poníky v černých oblecích. Kopytama je srazily na zem a udeřili je do hlavy, pár,,Selhaných" padlo, ale větší ztráta byla na černých ponících. Scootaloo a Aurora přistály na lešení, hned u dveří a zatlačily do nich.
Bylo zamčeno.
,, Ach bože, co teď budeme dělat?" Zvolala Aurora.
,, Jsme stále v první fázi!" Vykřikla Scootaloo a otočila se, aby vyrazila dveře. Aurora ji napodobila a zkusila vykopnout dveře zadnáma nohama. Rainbow Dash, se na druhé straně lešení vzpamatovala z počátečního šoku z povstání a všimla si, že Scootaloo bušila na dveře.
,, Zabijte ji" křikla na poníky.
,, Zabijte ji!"
Dala se do běhu směrem ke klisničkám. Scootaloo zavřela oči a začala na dveře bušit ještě hlasitěji. Najednou začaly skřípat a odlamovaly se třísky. A nyní nás chytí podruhé, pomyslela si, když se k ní Dash přibližovala. Je po všem. Jsme odsouzeni k zániku. Plakala tak, že ani neviděla, co dělá. Čekala na svou záhubu. Ale nic se nestalo. Dveře křuply a trošku se nahrnuly dopředu. Nebude trvat dlouho, než se otevřou úplně. Otevřela své zavřené oči a snažila se nedívat na lešení. Všichni ostatní poníci tam byli stlačení a zkoušeli zadržet modrého pegase a své kumpány.
Určitě to nebude trvat dlouho, co se sem dostanou. Už teď někteří poníci padali z lešení na zem, někteří dokonce rovnou do stroje na Spectrum. I růžový poník z Levitating Acres tam byl. Obrátil se ke Scootaloo a Auroře.
,, Leťte" požadoval s bolestí v hlase.
Otevřela ústa, aby mohl znovu promluvit, ale byl sražen k zemi hromadou Pegasů, kteří couvali před Rainbow Dash, který se k nim blížila. Byla na dvou zadních kopytech, její přední byly ve vzduchu a zuřivě máchaly. Měla malý šrám na boku, ze kterého vytékala krev a pochroumaná křídla. Z jejích rtů vyšlo nadpozemské šílené vytí a její růžové oči byly zbaveny zdravého rozumu.
,, No tak Auroro," prosila Scootaloo když se otočila.
,, Musíme letět, jestli chceme žít."
,, Já... Já nemůžu. Je to na mě příliš těžké, má křídla se dostatečně neobnovila." podívala se Aurora na Scootaloo širokými otevřenými očima.
,, Jdi, Scootaloo. Řekni všem co se tu děje. Řekni jim všechno. "
Ohlédla se na hromadu studentů, která díky tomu, že je Rainbow Dash krvežíznivě roztrhala na na kusy mizela.
Její modrý plášť se teď rudě leskl, byl doslova nacucaný krví.
Ale ta tak potřebná krev teď nebyla potřeba.
Cloudsdale mohl mít malý nedostatek duhy. V dalších měsících by se dodaly nové kousky. Další Selhaný poníky.
Dash teď totiž chtěla jenom jediné: Aby Scootaloo zemřela tak moc násilně, jak jen to šlo. Desítky let práce pro Rainbow Factory ji zničilo.
Ona byla z Továrny jediná, která mohla na veřejnost i přes to, že věděla to strašné tajemství. Díky tomu měla psychické problémy a výkyvy nálad, které se nedaly řešit žádnou možnou terapií. Scootaloo byla její poslední záchytný bod zdravého rozumu, a jejím selháním jí definitivně ruply nervy. Nemohla už logicky přemýšlet. Žádná péče, špetka soucitu. Všechno nesnáší. Čistá, koncentrovaná zlá nenávist obsadila mezeru poslední trochy zdravého rozumu - její lásky ke Scootaloo. Už nikdy více nebude ta stará Rainbow Dash; zůstalo z ní jenom toto monstrum.
,, Sotva jsem tě znala, Auroro" zavrněla tiše Scootaloo ke žlutému pegasovi vedle ní.
,, Je mi líto, že jsem tě nikdy neznala. Je mi líto, že jsme se museli setkat takhle, a je mi líto, že se takhle musíme rozloučit." Popotáhla. Dostavil se další návala slz.
,, Každé setkání s přítelem je vítaným setkáním" ujistila Aurora Scootaloo.
,, Teď jsi ale slyšela jiného poníka. Leť Scootaloo. Leť. Na shledanou."
,, ... Sbohem, Auroro." S těmito slovy se Scootaloo vznesla, naposledy se podívala žlutému ponymu do očí a vklouzla do stísněné chodby.
Neměla tušení, kde je, ale nějaká šance na svobodu tu byla. Aurora párkrát zamrkala, stojíc přede dveřmi. Rainbow Dash bude mít alespoň jednu překážku v cestě za Scootaloo. Modrý krvelačný pony shodil z lešení poslední studenty a pomalu se blížil k Auroře.
,, Jak roztomilé. Myslíte si, že mě zastaví nějaká hormada hnoje, která mi stojí v cestě? Nechtějte mě rozesmát! Nikdo z vás nemůže soutěžit s tou úžasnou silou co mám!"
,, Láska může překonat všechna zla na tomto světě!" řekla Aurora hrdě a zablokovala Dash vstup do chodby.
,, Tak fajn mrcho. Uvidíme, jestli láska překoná tohle."
Dash popadlo jedno Aurořino křídlo a silně zatáhla. Křídlo se jí i se šlachami utrhlo. Aurora se zhroutila na kolena a skřípala zubama ve strašných bolestech. Ale nekřičela. Nechtěla Rainbow Dash tu radost, aby mohla poslouchat její bolestný křik. Dash popadla druhé křídlo, tahala a kopala kopytem do ,,podpůrného centra", kde se křídlo koordinuje. Aurora se chtěla zvednout, ale nšlo jí to, a Dash si ujžívala pohledu na její tvář, vyzobrazující intenzivní bolest, kterou prožívá. Dash se vznesla s Aurorou nad stroj. A pustila jí. Aurořino křídlo se oddělilo od tělo a Auroroa padala do stroje na Spectrum.
První dopadla hlavou. Dveře na lešení se zavřely pod náporem podzimního větru. Stroj začal čerpat z nejjasnější zelené a žluté, které se dá získat. A nikdo se to nikdy nedozví...
-
Scootaloo se na chvíli podívala dozadu, srdce jí divoce bušilo. Tlukot jejího srdce přehlušil všešchno co slyšela, buch buch buch. Chodba byla stejně jako ta, kterou se studenti dostali do této haly smrti.
Přímo za ní, možná 500 metrů daleko, za ní utíkala zakrvácená klisna, která bývala Rainbow Dash.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama