Rainbow Factory 4.část

8. dubna 2015 v 17:44 | Eyeless Jackie |  Rainbow Factory
Scootaloo se zatočila hlava. To nemůže být ona. To bude zlé dvojče. Možná zanedbaná sestra. Rainbow Dash nemůže být takhle zlá. Byla její přítel, její učitel... Její jediná rodina, i když ne pokrevní. Jak... Jak?
Jak bylo to jediné, na co Scootaloo myslela.
,, Museli jsme použít živé poníky! Pouze v ponících se magie a Spectra volně setkávaly!" Rainbow Dash zaklonila hlavu a rozesmála se jako šílenec.
,, Teprve potom mohlo být Spectrum odděleno! Byla to taková krásná myšlenka, tak úžasně hrozný nápad. Fungovalo to tak dobře; Mohli bychom vytvořit exponenciálně více duhy, v lepší kvalitě s reálným Spectrem. A byl to také způsob jak zbavit Cloudsdale od nemožných pegasů, kteří neuměli létat! HAHAHAHAAAA! "
Scootaloo to nechtěla přijmout. Zatímco všichni ostatní poníci demonstrovali své znechucení a strach, ostatní se rozeběhli k Dash, ale stráže se nahrnuli okolo ní a zahnali poníky do prostředku místnosti.
,, Myslela jsem, že mě máš ráda!" Naříkala Scootaloo k Rainbow Dash.
,, Co?" Otočila se a všimla si jantarově oranžového Pegase.
,, Myslela jsem, že mě máš ráda! Jak jsi to mohla udělat? Myslela jsem, že jsi tu pro mně! Po tom, co jsme prožili, jak jsme si pomáhali... Celý můj život, jsi se mnou zacházela jako s malou sestřičku! A já se zase k tobě chovala jako ke své starší sestře! Byla jsi moje velká sestra, a já tvoje! Ty jsi jediná rodina, kterou jsem kdy měla, a ty jsi to věděla! " tekly jí slzy po tváři.
Hrdlo se jí stahovalo a vzlykala.
,, Po... Po tom všem... Mě necháš jen tak umřít? Tak moc jsem se pro tebe snažila..." Sklopila hlavu.
Všichni byli zticha. Pak Scootaloo zvedla hlavu a se smutkem v očích se podívala na Dash. Rovnou do těch jejích růžových očí, hluboko do její duše.
,, Myslela jsem, že... že mě miluješ. Miluješ jako sestřičku…" Rainbow Dash se na ní obrátila.
V jejích očích nebyly žádné emoce, žádná láska, žádná péče... Jen apatie. Zamračila se na Scootaloo.
V Dash se probudila čistá nenávist a zlost.
,, JÁ TĚ MILOVALA! Já tvrdě pracovala, já se snažila! Naučila jsem tě všechno, co jsem uměla v naději, že by jsi prošla testem! Měl jsi to v tobě, holka! Věděla jsem, že... Věděl jsem, co se tu dělo. Chtěli najít další způsoby, jak získat Spectrum. Mysleli si, že když jsem byla schopna udělat duhu, mohla jsem jim pomoci, najít její komponenty. No, ale nenašla jsme nic. Ale já jsem se o tomhle místě naučila hodně. Jsem tu správce, víš? Tajně jsem tu pracovala a předstírala jsem, že se tu pouze starám o počasí. Jak myslíš, že jsem si mohl dovolit ten obrovský dům v Ponyville? Jak se vám... " Odmlčela se a zavrtěla hlavou, když jí zase přepadl vztek.
,, Snažila jsem se, aby bylo všechno v pořádku! Bylo jen na vás, abyste se zachránili! Selhali jste jenom vy sami. Vy jste prostě ,, Ti z Cloudsdale, co selhali". Zklamala jsi mně! A to je to nejhorší, co jsi mohla udělat. Nejsi mrtvá jenom pro Cloudsdale. Jsi mrtvá i pro mně. "
Scootaloo se snažila všechno pochopit. Její mysl se roztříštila jako kousek skla, nemohla se na nic soustředit. Trochu se zapotácela, až musel Orion nastavit křídlo, aby neupadla. Rainbow Dash si toho všimla a zařvala s ještě větší zuřivostí.
,, Nemůžeš mít štěstí. Zničila jsi mě. Teď tě zničím já.Pracovníci! Dejte jí na hnědou barvu! Hned na první místo! "
,, Ne!" Vyskočila Scootaloo, Aurora a Orion.
Pracovníci odstrčili Oriona od klisniček. Snažil se vyskočit, běžet, ale jeden z hřebců se otočil a kopl do něj. Kopyto ho zasáhlo do ramene a Orion se s výkřikem zhroutil k zemi.
,, Vraťte se"" křičely stráže na Auroru a Scootaloo, když táhly kňučícího Oriona do přední části místnosti.
Obří stroj vzadu se začal probouzet k životu, a řetězy, které ležely na podlaze hned vedle se začaly zvedat. Každý si teď všimnul, že byl Orion svázaný do řetězů, které ho zvedaly do vzduchu. Orion podíval dolů na Scootaloo.
,, Neboj se, Scoots. Miluji tě. Sbohem... "
,, ... Sbohem, Orione" zalapala po dechu Scootaloo.
,, Já... Já tě miluju…"
Řetězy pevně sevřely hnědého Pegase a zvedly ho do vzduchu. Přenesly ho až k ozubeným kolům. Řetězy se napjaly a protáhly každý úd Orionova těla ozubeným kolem.
,, Zjistili jsme, stroj pracuje lépe, když jsou žebra zlomená" vysvětlovala Rainbow Dash apaticky.
A protože se řetězy otočily opačným směrem, Orion se zkroutil. Jeho křik se ozýval po továrně jako strašidelná ozvěna smrti. Bylo slyšet praskání a drcení. Z boku mu vypadly jedna nebo dvě rozdrcené kosti a jeho křik pomalu dozníval a splýval s hlukem stroje.
Řetězy se otevřely a Orionovo bezvládné tělo spadlo do jednoho velkého otvoru. Scootaloo vše s hrůzou sledovala. Její mozek nic z toho nechtěl, nemohl přijmout. Všimla si, že horní část stroje nebyla rezavá. Byla na ní krev. Z otvoru, do kterého byl Orion hozen se ozývaly rachotivé zvuky a bylo vidět jedno jeho zkrvavené kopyto. Nic víc.
I přestože byly hadice zelené a červené, začalo z nich vycházet různobarevné Spectrum. Scootalin zrak začal slábnout, naposledy uslyšela Aurořin hlas, který volal její jméno. Scootaloo se svalila na záda.
V Rainbow Factory, kde se ožívají nejhorší noční můry…
V Rainbow Factory, odkud se žádná duše nedostane živá…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama